ks. Marcin Nesterowicz SDB, Sułów


Salos AVANTI Sułów świętuje jubileusz!
Rok 2017 to czas świętowania Jubileuszu powstania Salos Avanti Sułów. Rozpoczęliśmy je już w naszej sułowskiej parafii obchodząc Uroczystość Księdza Bosko 29 stycznia 2017 na Mszy Świętej o godzinie 10.00. Salos to przede wszystkim sport i praca z młodymi, wiec postanowiliśmy też jak co roku zrobić coś w ferie dla młodych, zająć im czas. I tak przy współpracy z Gimnazjum Jana Pawła II w Sułowie oraz Sułowską Parafią, Salos zorganizował 14.02.2017 III Turniej Księdza Bosko i następnego dnia 15.02.2017 Turniej w Tenisa Stołowego z okazji swego Jubileuszu 20 Jubileuszu. W turnieju  Halowej Piłki Nożnej, udział wzięło pięć drużyn składających się z uczniów i uczennic klas I – III naszego gimnazjum: FC „Twister”, FC „Ogórki”, FC ”Kuikli”, FC „Skuter” i WKS „Śląsk”. Królem strzelców został Kacper Bieńkowski z drużyny FC „Twister” zdobywając 17 bramek a najlepszym bramkarzem Filip Wąsik z drużyny FC „Ogórki”
Skład zwycięskiego zespołu: FC „Twister”: Bieńkowski Kacper, Krystek Jakub, Musiał Mateusz, Starczewski Mateusz. W turnieju wzięło udział 25 zawodników.
Tenis Stołowy troszkę mniej uczestników bo 3 chłopców i 2 dziewczynki. 1 miejsce: Jakubowski Wojciech, 2 miejsce: Gałka Marlena, 3 miejsce: Kukla Paulina, 4 miejsce: Wasiczko Wojciech, 5 miejsce: Duda Kacper
Wszyscy zawodnicy oraz kibice zostali poczęstowani kiełbaskami, kanapkami, cistem i herbatą przygotowanymi przez panią Grażynę Głowacz.
Po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny w Piłce Nożnej i indywidualnie w Tenisie stołowym otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz słodycze a trzy pierwsze drużyny puchary ufundowane przez Salos a wręczane przez panią dyrektor Gimnazjum Krystynę Piosik i prezesa Salosu Wiesława Mierzejowskiego. Turniej sędziował absolwent naszego gimnazjum: Wojciech Duda. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Wiesław Mierzejowski i Andrzej Romanowicz.
Na pewno nie jest to ostatni akcent Jubileuszu Salos Avanti, przed nami bowiem jeszcze trochę tego roku jest.