Na XXXVII Pielgrzymkę Ministrantów do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze – PIM 2017 przyjechało 480 ministrantów i lektorów z 58 opiekunami. W przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia pomogli klerycy z Krakowa i Lądu wraz 24 wolontariuszami z Twardogóry i około 10 z Tarnowskich Gór. Transmisję na żywo z niektórych wydarzeń można było oglądać na https://www.facebook.com/PIMTwardogora/

Rozpoczynamy PIM 2017!

Opublikowany przez PIM- Pielgrzymka Ministrantów do Twardogóry na 30 kwietnia 2017

 

Tegorocznemu spotkaniu, które odbywa się od 30 kwietnia do 3 maja, patronowała nam błogosławiona Piątka Poznańska.

To pięciu młodych wychowanków salezjańskich, którzy 75 lat temu oddali swoje życie za wiarę i miłość do ojczyzny.

Pielgrzymkę otworzył przełożony salezjanów ks. Inspektor Jarosław Pizoń SDB, który odwołując się do hasła spotkania „Przybij piątkę”. Podkreślił, że ręką można się przywitać, „przybić piątkę”, pomóc drugiemu człowiekowi, wykonać pracę. Ks. Jarosław zachęcił, aby ministranckie święto było hołdem złożonym młodym męczennikom. W czasie otwarcia zabrali głos również gospodarze miejsca: ksiądz proboszcz, burmistrz miasta oraz dyrektorzy szkół, w których mieszkają ministranci.

Po uroczystym otwarciu odbył się tradycyjny „Marsz Radości” do Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych. Śpiew, okrzyki, pozdrowienia i salezjańska radość charakteryzowały podążanie do tronu naszej Matki. Jak co roku nie brakuje wspólnej Eucharystii, konkurencji sportowych, konkursów wiedzy, spotkań formacyjnych oraz wieczornych nabożeństw. Chłopcy biorą udział w trzydziestu konkurencjach sportowych, jednym konkursie wiedzy i jednym muzycznym. Ministranci każdego dnia otrzymują medale i puchary za osiągnięcia.

Podczas tegorocznej Pielgrzymki Ministrantów do Twardogóry, w ramach konkurencji w terenie, odbędzie się Gra Proobronna, którą poprowadzą członkowie Salezjańskiej Grupy Proobronnej „Wilki”. Po raz pierwszy na pielgrzymce chłopcy wezmą udział w konkurencji o nazwie Foot Darts. Na 1 maja na PIM zostali zaproszenie rodzice ministrantów, którzy również brali udział w konkurencjach sportowych.

Dla tych, którzy w tym roku nie mogą uczestniczyć w spotkaniu został utworzony profil na facebooku, gdzie pojawiają się wpisy, zdjęcia, filmiki oraz transmisje na żywo. Wspólne świętowanie to okazja, by młodzi ludzie zobaczyli, że nie są sami. Jest wielu, którzy służą przy ołtarzu i wcale się tego nie wstydzą. Oni są z tego dumni! W czasie pielgrzymki na twarzach ministrantów nierzadko można zobaczyć uśmiech, usłyszeć okrzyk i zobaczyć jak przybijają „piątkę”.

Dziękujemy wszystkim którzy którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia.

(treść artykułu z Gość Niedzielny)