Wakacyjne spotkanie młodzieży MGS w dniach 24-27 sierpnia pod hasłem „Czas na nas” było piękną okazją, by spędzić ostatnie chwile wakacji razem we wspólnocie i z błogosławioną Piątką poznańską. Rozpoczęło się ono wyjazdem do Drezna – miejsca, gdzie pięciu oratorian z Poznania zakończyło męczeńską drogę swego życia. Wszystko, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy tam – złożyło się w unikalny klimat:

  • świątynie Drezna;
  • polsko-niemiecka Eucharystia w miejscu bliskim celom polskich więźniów;
  • opowieść emerytowanego biskupa Drezna i Miśni – Joachima Reinelta – na temat bohaterstwa poznańskich oratorian;
  • gościnność duchownych i lokalnych mieszkańców;
  • nocny spacer ulicami Drezna.

 

Ale to nie wszystko, co było w planie tej nocy! Po odjeździe autokarów z Drezna skierowaliśmy się z powrotem do Ojczyzny, korzystając z godzin snu w drodze. Około 4. nad ranem dotarliśmy do podnóża Ślęży, gdzie wspięliśmy się na szczyt, by o wschodzie słońca sprawować Eucharystię. Z wielkim sercem ugościli nas tam ks. Kan. Ryszard Staszak oraz ksiądz Jakub Bartczak – znany raper w sutannie.

 

Po powrocie do Wrocławia i odpoczynku, kontynuowaliśmy MGS poprzez konferencję na temat form ewangelizacji, spotkania w grupach oraz baaardzo aktywną rekreację – turniej piłki siatkowej. Po kolacji udaliśmy się do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu, by przeżyć nabożeństwo pokutne i skorzystać z okazji do oczyszczenia naszych serc w sakramencie pokuty. Następnego dnia przeżyliśmy wspólnie z salezjanami liturgię złożenia ślubów wieczystych przez trzech neoprofesów – kl. Krzysztofa Jaskólskiego, kl. Marka Majewskiego oraz kl. Marcina Giemzika. Nasze popołudnie zajęła gra miejska, zaś wieczorem mieliśmy czas uwielbienia Pana za wszystkie piękne momenty tego spotkania.

🙂 A tu znajdziecie zbiorczą galerię zdjęć z MGS-u 🙂