Dni 13-15 października były dla Sosnowca wyjątkowe. To właśnie tam odbyła się ostatnia oratoriada. Młodzież z całej inspektorii wrocławskiej zjechała się w piątek właśnie do Sosnowca, aby po raz kolejny spotkać się i formować, ale przede wszystkim uwielbiać Boga.

Już pierwszego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji ks. Mikołaja Wyczałka pod hasłem „Uścisk Maryi” na temat naszej relacji z Matką Boża oraz o wartości różańca świętego. Potem bawiliśmy się wspólnie oraz poprzez tańce i różne konkurencje integrowaliśmy się podczas pogodnego wieczoru. Po wszystkim tradycyjnie była toaleta wieczorna oraz udaliśmy się na spoczynek.

Sobota była z kolei dniem pełnym wrażeń. Po śniadaniu udaliśmy się na konferencję poprowadzoną przez Agnieszkę i Przemka Chmielowców. ,,Jesteśmy rodziną” – taka idea towarzyszyła nam zarówno podczas konferencji jak i na całej Oratoriadzie. Po spotkaniu z Agnieszką i Przemkiem podzieliliśmy się na mniejsze grupy i staraliśmy się w nich odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących rodziny i wiary. Kolejnym punktem dnia była Msza Święta w sosnowieckiej katedrze, z uczestnictwem biskupa Grzegorza Kaszaka. Po uroczystej Mszy rozpoczęła się gra terenowa trwająca aż do godziny 17:00. Zwiedzaliśmy Sosnowiec i wypełnialiśmy zadania koordynowane przez animatorów. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły, w której byliśmy zakwaterowani i zjedliśmy kolację. Niedługo potem udaliśmy się do kościoła parafialnego na koncert grupy raperów ,,Fala zmiany” oraz wieczór uwielbieniowy przed Najświętszym Sakramentem. Było to doświadczenie obecności Pana Jezusa, które długo pozostanie w naszych sercach. Późnym wieczorem wróciliśmy do szkoły, aby wziąć prysznic i udać się spać.

Niedziela była ostatnim dniem oratoriady. Zwieńczeniem weekendowego spotkania była Msza Św. w kościele parafialnym Salezjanów z Sosnowca. Na zakończenie oczywiście zrobione zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie, a potem rozpoczął się czas pożegnań i powrotów do domów. Mamy nadzieję, że już w grudniu wszyscy zobaczymy się znów na oratoriadzie – tym razem w Środzie Śląskiej.

Link do zebranych zdjęć z Oratoriady 🙂