W sobotę 25 listopada w Lubinie odbył się turniej siatkówki ministrantów i lektorów naszej inspektorii w ramach MiniPim-u. O godzinie 9.30 rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią której przewodniczył ks. Inspektor Jarosław Pizoń. W dzień, w którym cała Rodzina Salezjańska wspomina rocznicę śmierci Matusi Małgorzaty, ks. Inspektor ukazał nam piękno wspólnoty oratoryjnej na Valdocco i bardzo ważną rolę, jaką odgrywała mama Księdza Bosko. Kazanie wygłosił ks. Mariusz Pupka, który bardzo plastycznie i dynamicznie przedstawił dziejowe napięcia związane z kultem świątynnym w Jerozolimie oraz troskę o piękno i czystość wiary, do której zaprosił każdego z nas. Nad pięknem liturgii czuwali ministranci i lektorzy z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie. Oprawę muzyczną przygotowali Aaaron, Daniel, Michał i Magda z Lubina (z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa) i Przychowej.
Po zakończonej celebracji udaliśmy się na salę gimnastyczną II LO, by rozpocząć turniej. Rywalizowało ze sobą 10 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: „L” – zawodnicy urodzeni między 01.01.1998 r. a 31.12.2001 r. oraz „S”– urodzeni między 01.01.2002 r. a 31.12.2004 r. Rywalizacja wzbudzała wiele emocji. Na wyróżnienie zasługuje drużyna z Poznańskich Winograd, która grając mecz z drużyną z Sułowa osłabioną przez kontuzję jednego z zawodników, dobrowolnie zrezygnowała również ze swojego gracza, by mecz mógł być wyrównany.
A oto zajęte miejsca:
 
W kategorii S
1. Twardogóra
2. Środa Śląska
3. Szklary Górne
 
W kategorii L
1. Sułów
2. Twardogóra
3. Poznań
4. Wrocław MA
5. Wrocław ChK
6. Częstochowa
7. Środa Śląska
 
Po wspólnym dobrym obiedzie i rozdaniu dyplomów oraz statuetek uczestnicy wrócili do swoich domów. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom, którzy troszczą się o rozwój duchowy i fizyczny swoich podopiecznych. Kolejny Mini Pim (tym razem w koszykówkę), na który bardzo serdecznie zapraszamy, odbędzie się w marcu w Środzie Śląskiej.
Organizatorzy