Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime przekazuje wiele ważnych przesłań w Wiązance 2018 na temat: “PANIE, DAJ MI TEJ WODY. Pielęgnujemy sztukę słuchania i towarzyszenia”. Oczekując na pełny komentarz, co zgodnie z tradycją będzie mieć miejsce na końcu roku, już możemy zapoznać się z plakatem. A oto jego opis w 10 punktach:

  1. Tak wielu spragnionych; puste szklanki, puste i zmęczone życia, które proszą o wypełnienie ich znaczeniem. Tak wiele dobrej ziemi z dobrym ziarnem, które oczekuje “rozbudzenia” za sprawą niewyczerpanego źródła Życia, które wypływa z Jezusa.
  2. Ksiądz Bosko, pełen żywej wody Jezusa i “zbiornik”, który dostarcza wodę wszystkim, zwłaszcza młodym, aby dać Życie, zajęcie i nadzieję.
  3. Samarytanka: cudzoziemka, odrzucona, zagubiona, dręczona… Spotyka się z Jezusem i wszystko się zmienia.
  4. Jezus: źródło Wody Żywej.
  5. Maryja Wspomożycielka: zawsze uważna, która po macierzyńsku powtarza: «Zróbcie wszystko, co wam powie Jezus».
  6. Z boku i serca Jezusa wypływa Woda niewyczerpanej Miłości. Spotkanie z Samarytanką o godzinie szóstej, o tej samej, w której Jezus umarł na krzyżu, a z jego przebitego serca wypłynęły krew i woda.
  7. Zadaniem dorosłych jest współpracować, towarzyszyć, pielęgnować.
  8. Woda, która zaspakaja pragnienie, zrasza, obmywa, sprawia, że nasiona kiełkują, ożywia, zmienia pustynię w ogród.
  9. Duch Boży, który działa i daje siłę woli.
  10. Różny wiek, różne doświadczenia, różne rasy, języki i kultury, ale ta sama ludzkość, to samo pragnienie, ta sama ogromna radość z otrzymania Jezusa – Wody Żywej.

Autorem plakatu jest znany rysownik hiszpański Patxi Velasco Fano, który podpisuje swoje prace po prostu “Fano”, nazwiskiem matki, która nosi imię “Fe” (co po hiszpańsku oznacza “Wiarę”). “Tak więc mogę powiedzieć, że z pewnością jestem ‘synem Wiary’, jak to stwierdził, żartując, w wywiadzie dla włoskiego Biuletynu Salezjańskiego. W opracowaniu tego plakatu uczestniczyli także: rysownik Mauro Borgatello i ekipa komunikacji społecznej inspektorii Włoch Południowych (“IME Comunicazione”).

Plakat wiązanki do pobrania:

Plakat 2048×1467

Plakat 8386×6006