Na przełomie grudnia i stycznia odbędzie się kolejne ogólnopolskie FORUM ANIMATORÓW SALEZJAŃSKICH. Tym razem spotkamy się w Tarnowskich Górach w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (www).

Spotkanie w TG zgromadzi ok. 200 osób z Polski

Spotkanie w TG zgromadzi ok. 200 osób z Polski

Liczba miejsc dla uczestników OFAS jest ograniczona- 200 osób (młodzieży).

Warunkiem uczestnictwa w OFAS jest:
– wiek 16 lat i powyżej

– bycie czynnym animatorem salezjańskim
– zgłoszenie uczestnictwa odpowiedniemu inspektorialnemu Duszpasterzowi Młodzieżowemu

Limit miejsc dla inspektorii:
– Inspektorie SDB- 40 miejsc

– Inspektorie FMA- 20 miejsc

Co to jest OFAS?

Ogólnopolskie Forum Animatora Salezjańskiego to cykliczne spotkanie najaktywniejszej młodzieży z całej salezjańskiej Polski z 6 inpektorii. W tym roku Forum jest wyjątkowe. Po pierwsze rozpoczyna ostatni etap przygotowań do 200- lecia urodzin ks. Bosco, po drugie będzie miał miejsce na przełomie roku 2014/2015, po trzecie odbędzie się w nowym miejscu, czyli Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach.

Temat

Tematem spotkania Ogólnopolskiego Forum Animatora Salezjańskiego jest „Młodość- Radość”.

Ksiądz Bosco, często powtarzał swoim wychowankom, że „Wystarczy, abyście byli młodzi, abym Was kochał”, a także „u nas świętość polega na byciu radosnym”. Tutaj kryje się salezjańska recepta na życie MŁODOŚĆ- RADOŚĆ- ŚWIĘTOŚĆ.

Podczas 5 dni, wspólnie będziemy się zastawiać, nad tym, czy istnieje limit wiekowy młodości? Co to znaczy salezjańska młodość? Czy nasz udział w dziełach salezjańskich kończy się razem z powszechnie rozumianą młodością?

Młodość i Radość będzie czuć w każdym punkcie OFAS. Zarówno podczas konferencji, spotkań w grupach, warsztatów, zabaw, koncertów, posiłków. A to dlatego, że to my MGS Polska będziemy tworzyć wielką salezjańską wspólnotę.

Miejsce

Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to Zespół Szkół malowniczo położony w parku repeckim, a szkoły wchodzące w jego skład, czyli GIMNAZJUM, LICEUM, TECHNIKUM oraz ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA, uważane są – zwłaszcza GIMNAZJUM – za najlepszą w Tarnowskich Górach szkołę w swojej kategorii. Nie jest to opinia nieuzasadniona i dotyczy właściwie każdego aspektu życia ucznia. Od tworzącej niepowtarzalną atmosferę młodzieży poprzez wysoko wykwalifikowanych, kompetentnych i zawsze chętnych do pomocy nauczycieli po doskonałe zaplecze techniczne, ułatwiające naukę i rekreację.

http://sosw.salezjanie.pl

Koszt

Koszt uczestnictwa wynosi 210 złotych.
Cena zawiera noclegi, posiłki, atrakcje oraz gadżety.

Kontakt:

Inspektoria warszawska FMA- s. Iwona Szymanik iwonafma@yahoo.pl
Inspektoria wrocławska FMA s.Wiesława Kubiaczyk wkubiaczyk@gmail.com

Inspektoria wrocławska SDB Mirek Łobodziński mlobodzinski@salezjanie.pl
Inspektoria warszawska SDB Przemek Kawecki kawasdb@poczta.onet.
Inspektoria krakowska SDB Tomasz Kijowski kiju@sdb.krakow.pl
Inspektoria pilska SDB ks. Wiesław Psionka salezjanin@gmail.com