Każdy rok ma swoją tematykę. Tematy lat ubiegłych i te, które chcemy realizować w przyszłości można by zgrupować następująco:

Ewangelizacja

DSC08470

Osobiste przeżycie istoty chrześcijaństwa. Dobra Nowina dla każdego z nas jest taka: „Bóg  zbawił mnie w Jezusie Chrystusie”- chcemy stworzyć wychowankom takie warunki, by każdy zaczął w sobie samy doświadczać z mocą prawdziwości tych słów.

Przykładowe tematy spotkań: „Salezjańskie Rekolekcje Ewangelizacyjne”, „Jestem umiłowanym przez Ojca”, „Bóg mnie ratuje z tragedii mojego grzechu”, „Dary Ducha Świętego”, „Eucharystia: niesamowita i skuteczna!”, „Salezjańska duchowość młodzieżowa”.

Formacja obywatelska

DSC09152

Świat, i Polska w nim, przeżywa wiele problemów. O co w nich chodzi? Skąd się one biorą? Jak nie stać się „ofiarą systemu” a kimś kto zmienia rzeczywistość?

Przykładowe tematy spotkań: „Najnowsza historia Polski”, „Socjotechniki w polityce i mediach”, „Aborcja, eutanazja, antykoncepcja, homoseksualizm – choroby współczesności”

Tęsknoty męskiej duszy

DSC08779

Wiele dziewczyn narzeka dziś: „Gdzie ci mężczyźni?!”. Co dziś oznacza: „Być prawdziwym mężczyzną?” Jak się nim stać? Jak zostać wspaniałym mężem swojej żony i ojcem swoich dzieci?…a może ojcowskim kapłanem?

Przykładowe tematy spotkań: „Idealny mężczyzna – widziany oczami Boga”, „Współczesne zagrożenia męskości”, „Relacje faceta z kobietami”, „Męskie cechy: katalog i realizacja”