SALEZJAŃSKI WOLONTARIAT MISYJNY POZNAŃ

swm wroclawSalezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” jest organizacją katolicką, która ma na celu wspieranie Misji świętych na całym świecie. Działalność wolontariatu w głównej mierze opiera się na niesieniu pomocy placówkom misyjnym w Krajach Rozwijających się oraz prowadzeniu warsztatów,  spotkań edukacyjnych, organizowaniu wystaw i koncertów w Polsce mających na celu uwrażliwienie społeczności na problematykę Krajów Globalnego Południa. Jednym z celów działalności SWM „Młodzi Światu” jest pomoc personalna w placówkach misyjnych.
Wolontariusze pracują w Domach Dziecka, szkołach, oratoriach, ochronkach, przychodniach, poradniach rehabilitacyjnych. Zgodnie z charyzmatem św. księdza Bosko działania kierowane są do dzieci i młodych ludzi. Członkowie wolontariatu uczą, wychowują, leczą, budują, asystują i wspierają miejscowych misjonarzy i pracowników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PIERWSZA NAGRODA DLA FILMU "BYĆ KOPTEM" NA FESTIWALU FILMÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH
ZOBACZ: MISYJNA PROGRAMACJA WE WROCŁAWSKIM ODDZIALE SWM 

BIULETYN ŚWIĄTECZNY

Poprzez systematyczne spotkania i rekolekcje przybliżające działalność misyjną, wolontariusze przygotowują się do wyjazdu na Misje. W tym roku z oddziału SWM we Wrocławiu i Poznaniu zostało zrealizowanych kilka projektów. Dwie wolontariuszki z Wrocławia wyjechały w sierpniu do Boliwii do Tarija, by przez rok pracować jako wychowawcy w miejscowym Domu Dziecka.  W wakacje zostały zrealizowane dwa dwumiesięczne projekty, mające na celu poprowadzenie wakacyjnego obozu dla dzieci, lekcji katechezy i poradni rehabilitacyjnej w Tullo w Etiopii oraz w Mongolii, gdzie poprzez prowadzenie zajęć z j. angielskiego, warsztatów pedagogicznych i asystencję salezjańską wolontariuszki pomagały miejscowej młodzieży. Z oddziału w Poznaniu do Peru roczną działalność misyjną rozpoczęło pięciu wolontariuszy. W miejscowości Datem del Maranon realizowany jest projekt mający na celu opiekę młodzieży w oratorium, prowadzenie zajęć wychowawczych, rekreacyjno- sportowych i edukacyjnych mających wpływ na rozwój wychowanków. Oraz w Majes, gdzie dwóch wolontariuszy pomaga w miejscowym warsztacie przynależącym do placówki oraz  w prowadzeniu zajęć w szkole technicznej.  W Tupizie w Boliwii wolontariuszka z Poznania wraz z dziewczyną z Krakowa od paru tygodni pracują w Domu Dziecka.

Zapraszamy do śledzenia pracy każdego z tych młodych ludzi na prowadzonych przez nich blogach: (KLIKNIJ W OBRAZEK)

BLOGI SWM

„Idźcie na świat i głoście Ewangelię” oraz „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych, mieście uczynili”- m.in. te słowa Ewangelii realizują wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy docierają do odległych miejsc na Ziemi by nieść pomoc drugiemu człowiekowi w Azji, Afryce, Ameryce Południowej, ale również i w Polsce.

Anna Leśnikowska
  
                                                             STRONA INTERNETOWA WWW.SMW.PL
 

koncert swm wroc

Fot. CZADowy Koncert Piosenek Disneya w SWM WROCŁAW